Ha egy weboldal arra kéri a felhasználókat, hogy jelentkezzenek be, adjanak meg személyes adatokat, például hitelkártyaszámot, vagy tekintsenek meg bizalmas információkat (pl. egészségi állapot vagy pénzügyi információk), az adatokat feltétlenül bizalmasan kell kezelni. Az SSL-tanúsítványok segítenek az ilyen információkat tartalmazó üzenetek küldője és címzettje közötti online interakciókat bizalmasan kezelni, és biztosítják a felhasználókat arról, hogy a weboldal hiteles és biztonságos, és megbízható hely a személyes információk megosztására.

A vállalkozások számára fontosabb, mint a magánszemélyek számára, akik az imént leírt helyzetekben találhatják magukat, az a tény, hogy az SSL-tanúsítvány szükséges a HTTPS webcímhez. A HTTPS a HTTP biztonságos formája, ami azt jelenti, hogy a HTTPS weboldalak forgalmát az SSL-tanúsítvány titkosítja. A legtöbb böngésző “nem biztonságos”-ként jelöli meg a HTTP-s, azaz az SSL-tanúsítvány nélküli oldalakat. Ez egyértelmű jelzést küld a felhasználóknak, hogy az adott webhely nem megbízható, ami arra ösztönzi azokat a vállalkozásokat, amelyek még nem tették meg, hogy áttérjenek a HTTPS-re.
Mit védünk SSL-tanúsítvánnyal
Az SSL-tanúsítvány (www.domovanje.com) segít megvédeni az olyan információkat, mint például:
- Bejelentkezési adatok
- Hitelkártya-tranzakciók vagy bankszámlaadatok
- Személyesen azonosítható adatok, mint például teljes név, cím, születési dátum vagy telefonszám
- Jogi dokumentumok és szerződések
- Orvosi feljegyzések
- Tulajdonosi információk
De természetesen nem minden egyszerű és világos: az SSL-tanúsítványok különböző típusai léteznek, különböző szintű érvényesítéssel. A hat fő típus a következő:
- Kiterjesztett érvényesítésű tanúsítványok (EV SSL)
- Szervezet által hitelesített tanúsítványok (OV SSL)
- Tartományi érvényesítésű tanúsítványok (DV SSL)
- Wildcard SSL tanúsítványok
- Több tartományra érvényes SSL-tanúsítványok (MDC)
- Egyesített kommunikációs tanúsítványok (UCC)
- Kiterjesztett érvényesítésű tanúsítványok (EV SSL)